פלילים

כששומעים שאנחנו מטפלים בתחום הפלילי, שואלים אותנו: "אתם לא מפחדים להתעסק עם סוחרי סמים ורוצחים?"

אז זהו, שלא צריך להיות ראש ארגון פשע, רוצח או סוחר סמים כדי להסתבך בכתב אישום פלילי. אדם מן הישוב יכול למצוא את עצמו בחקירת משטרה, במעצר, או לקבל כתב אישום פלילי מבלי להיות עבריין מוכר למשטרה. רוב הלקוחות שמגיעים אלינו במהלך חקירה פלילית או אחרי שקיבלו כתב אישום פלילי אינם בעלי עבר פלילי, וזה המפגש הראשון שלהם עם גופי החקירה, התביעה ובתי המשפט.

דוגמאות? סכסוך בין שכנים שהוביל לתלונה במשטרה, סכסוך בין בני זוג במסגרת הליך גירושין, תלונה על מעשה מגונה/הטרדה מינית, מפגש עם שוטר בכביש שמוביל לכתב אישום על הפרעה לשוטר/העלבת עובד ציבור ועוד.

רוב האנשים לא מורגלים בחקירות משטרה ובהתמודדות עם גופי החקירה. לכן יש חשיבות רבה להתייעצות עם עו"ד לפני מסירת העדות במשטרה. לעיתים כתב האישום יסתיים בהרשעה ובעונש של קנס ומאסר על תנאי, אולם ההרשעה תגרור אחריה רישום פלילי, שיקשה על קבלת סיווג ביטחוני/קבלת ויזה לארה"ב ועוד. לכן יש חשיבות רבה ליצוג ע"י עו"ד הבקיא בפלילים, על מנת שהנזק שיגרם לנאשם יהיה מינימלי וההרשעה לא תרדוף אותו במשך שנים רבות.

אין לראות בנאמר לעיל משום יעוץ משפטי ו/או תחליף ליעוץ משפטי. סקירה זו הינה סקירה כללית בלבד ואינה מתיימרת למצות את הנושא. בכל מקרה מומלץ להתייעץ בצורה פרטנית עם עו"ד.

לתיאום פגישת יעוץ חייגו: 03-9043736